Kneippův chodník – ozdravná chůze

Kneippův chodník pracuje prostě pro ozdravění organismu. Dva oddělné oblázkové bazénky s rozdílnou teplotou vody a charakterem užívání. První je naplněn teplou vodou (40-46°C) vodou a má v sobě osvětlené intra červeně osvětlené černé oblázky pro harmonizaci a blahodárné prohřátí. Druhý bazének je naplněný chladivou vodou (10-16°C) pro aktivaci tělních systémů skrze reflexní zóny díky hrubějšímu drcenému mramoru na dně bazénku.

Postup: nejprve se pomaličku projdete v bazénku s teplou vodou a chodidla si důkladně prohřejete (cca 40 sec.). Poté za několik vteřin (cca 10 sec.) svižněji přejdete v bazénku se studenou vodou. Tento cyklus několikrát, alespoň čtyřikrát zopakujte. Aplikaci Kneippova Chodníku jako ozdravné kůry lze opakovat kdykoliv vás napadne. Během našich ozdravných pobytů doporučujeme aplikaci přesně na míru každému člověku, nicméně i při každodenní aplikaci vám bude Kneippův chodník ku prospěchu.

Vynálezcem procedury je, německý farář Sebastian Kneipp, který léčil pomocí blahodárného účinku vody a zabýval se přírodní medicínou s vodoléčbou. Od jeho a Priessnitzových poznatků se vodoléčba a Kneippův chodník stal neodmyslitelnou součástí všech lázeňských zařízení.

Poznání přináší výsledky

Střídáním teplé a studené vody přináší pozoruhodné účinky na prokrvení nohou a metabolismus. Přinese vám pomoc nejen při poruchách krevního oběhu, ale i při bolestech hlavy a nachlazení. Při vícenásobném a pravidelném procházení Kneippova chodníku vám odeznějí i ty fyzické problémy, na které jste si již přivykli. Věřte je krásné, když nebolí to, co již léta trápilo váš fyzický stav a stejně jako váš nos přivykne smradu i vaše tělo mohlo přivyknout některé bolesti.

Nechte bolesti odplout spolu s vodou a aktivujte reflexní zóny díky oblázkům.

Tým zdravotního zařízení Čeladenka spolu s farářem Sebastianem Knappem Vám přeje příjemné ozdravení organizmu.